Міжнародні наукові програми та проекти, які здійснюються в ТІСІТ
- Published in Міжнародна співпраця
- Print , Email
ПРОЕКТ ТЕМПУС «INNOLAB»
Innovation Laboratories: using an open innovation learning platform & action research in enterprise education in order to enhance the engagement & innovative capabilities of Universities in Post-Socialist Societies.
530429-TEMPUS-1-2012-1-UK-TEMPUS-JPHES
ІННОВАЦІЙНІ ЛАБОРАТОРІЇ: ВИКОРИСТАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПЛАТФОРМИ ВІДКРИТИХ ІННОВАЦІЙ ТА ЗДІЙСНЮВАНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ТРЕНІНГАХ НА РІВНІ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ВЗАЄМОДІЇ ТА ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УНІВЕРСИТЕТІВ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇН
МЕТА ПРОЕКТУ
ІННОЛАБ покликаний розвинути мережу з п’яти інноваційних лабораторій, які повинні стати інноваційними платформами для органічного поєднання всіх зацікавлених сторін на ранніх стадіях інноваційного процесу для формування проривних інноваційних ідей та генерації цінності для суспільства і підприємств.
Ці лабораторії будуть поєднувати освіту та науку, стимулювати інноваційний процес та підсилювати потенціал відповідної інтеграції Білоруських та Українських університетів з реальним бізнесом.
СКЛАД ПАРТНЕРСТВА
- Бредфордський університет (Великобританія)
- Ужгородський національний університет (Україна)
- Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Україна)
- Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (Україна)
- Талліннський університет технологій (Естонія)
- Університет Аристотеля в Салоніках - URENIO Research (Греція)
- Міністерство науки і освіти, молоді та спорту (Україна)
- Благодійна фундація «Бізнес-інкубатор Тернопільщини» (Україна)
- Гродненський державний університет ім. Янки Купала (Білорусь)
- Полоцький державний університет (Білорусь)
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ
Для ВНЗ України
ІННОЛАБ буде сприяти утворенню тісного зв’язку викладачів і студентів з бізнесом шляхом виконання для нього реальних інноваційних проектів на базі університетських наукових досліджень. Створення трикутника «освіта-наука-інновації» в університетах та відповідне удосконалення навчальних програм.
Створені інноваційні лабораторії стануть пілотними проектами щодо запровадження навчальної платформи відкритих інновацій для професійнихтренінгів на підприємствах України. Створені інноваційні лабораторії стануть важливою частиною регіональних інноваційних екосистем та комунікаційною мережею для сотень фірм.
Виконання проекту забезпечить ефективну координацію та максимальне поширення його результатів в Білорусі, Україні та інших східних сусідніх країнах.
ПРОГРАМА ПРОХОДЖЕННЯ СТАЖУВАННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ, ДОКТОРАНТІВ, АСПІРАНТІВ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ-ПАРТНЕРАХ ТІСІТ
Програма передбачає стажування, обмін досвідом та підвищення кваліфікації через проведення спільних наукових досліджень, підготовку і узгодження спільних начальних планів, розробку науково-методичних та навчальних комплексів для викладання спільних дисциплін тощо. В Програму включені навчальні заклади, з якими укладено угоди та підписано протоколи намірів про співпрацю:
- Університет Економічний в Кракові ( Польща)
- Яґелонський Університет (м. Краків, Польща)
- Краківська Академія ім. Анджея Фритча Монджевськєго ((Польща)
- Вища Школа Управління в Жешові ( Польща)
- Вища Школа Права і Адміністрації (м. Жешув - м. Перемишль, Польща)
- Університет Щецінський (м. Щецін, Польща)
- Західно-Поморська Бізнес Школа (м. Щецін, Польща)
- Вища Гуманітарна Школа (м. Познань, Польща)
- Державна Вища Школою Технічно-Економічна ім. о. Броніслава Маркєвіча (м. Ярослав, Польща)
- Вестфальський Університет ім. Вільгельма (м.Мюнстер, Німеччина)
- Нідерландський Університет NOVI University (м. Утрехт, Нідерланди)
- Освітній та навчальний центр Нідерландів (Educational and Training Center of the Netherlands – ETCN, Нідерланди)
Останні заходи, проведені в рамках Програми, зокрема:
7 - 9 червня 2011 року відбулось стажування викладачів кафедр економіки підприємства, міжнародної економіки та маркетингу, на базі Університету Економічного в Кракові – Кафедри міжнародної торгівлі та маркетингу. Було проведено тренінг-семінар щодо розвитку та вдосконалення системи дистанційного навчання за європейськими стандартами в обсязі 30 годин.
З 10 по 14 червня 2011 року був організований та проведений міжнародний науковий симпозіум молодих науковців та студентів під назвою: «Будь мобільним на ринку праці» на базі Вищої школи технічно-економічної ім. Б. Маркєвіча в м. Ярослав. Учасники обміну мали також можливість ознайомитись з процесом ведення бізнесу на практиці та оглянути процеси виробництва польських фірм.
ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ І ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНИХ НАУКОВИХ КОНФЕРЕНЦІЙ, ФОРУМІВ, ОРГАНІЗОВАНИХ ЗА УЧАСТЮ ІНСТИТУТУ ЗА ОСТАННІ 3 РОКИ:
1. ІІІ міжнародна наукова конференція «МІСТО ІННОВАЦІЙНЕ: Знання - Підприємництво - Маркетинг»
Час і місце проведення конференції: 1 червня 2011 року – Зал засідань в Ратуші м Жешова, 2 червня – у ДВШТЕ в м. Ярославі та 3 червня - в в Національному університеті «Львівська політехніка» м. Львові.
Захід проводився за почесного патронату воєводи та маршалека Підкарпатського воєводства Польщі, мерів міст Жешова, Львова, Тернополя та Ярослава та генерального консула Польщі у м. Львові.
Співорганізаторами конференції виступили Державна вища школа технічно-економічна у м. Ярославі, Університет економічного у м. Кракові, Національний університет «Львівська політехніка» та Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій. Делегати конференції обговорювали стан та перспективи розвитку міст прикордонних та прилеглих територій Східної Європи. За результатами конференції розроблені пропозиції щодо стратегій інноваційного розвитку міст Жешова, Ярослава, Львова та Тернополя.
2. Міжнародний форум «Разом в Європі» (Дні Європи у ТІСІТі)
З 13 по 19 квітня 2011 року в Тернопільському інституті соціальних та інформаційних технологій в рамках Днів Європи в ТІСІТі проходив Міжнародний форум «Разом в Європі». Участь у форумі взяли науковці та студенти з провідних вищих навчальних закладів України та Польщі, представники органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій.
Розпочався перший робочий день форуму з «ДНЯ НАУКИ» (14 квітня) головною подією якого стала Міжнародна науково-практична конференція молодих науковців, аспірантів та студентів під назвою «Інноваційний розвиток регіонів та глобалізаційні процеси», участь у якій взяли молоді науковці з провідних вищих навчальних закладів України та Польщі.
Другий робочий день форуму 15 квітня - «ДЕНЬ КАР’ЄРИ» - проходив одночасно у міській раді Тернополя, та у ТІСІТі. У мерії - для представників міських органів управління, ділових кіл та громадських лідерів міста Тернополя др. габ., професор, Doctor Honoris Causa ТІСІТ Анджей Шромнік (м. Краків, Польща) та др. габ., професор, Збігнєв Макєла (м. Ярославі, Польща) провели практичний семінар «Маркетинг та формування позитивного іміджу міста». У ТІСІТі - для українських та польських студентів проводились: тренінг «Я влаштовуюсь на роботу» для студентів ІV-V курсів, конкурс бізнес-ідей «Власна справа – від ідеї до успішного бізнесу» за участю керівників підприємств, які зацікавилися проектам студентів, та ЯРМАРКА ВАКАНСІЙ: презентації українських та європейських фірм, організацій та університетів - учасників Форуму.
16-17 квітня - ДНІ ТУРИЗМУ ТА РЕКРЕАЦІЇ, підчас яких проводилися екскурсії та ділові поїздки по визначний місцях Західної України.
ДЕНЬ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ та МАРКЕТИНГУ (18 квітня) був особливо активним завдяки проведенню міжнародної ділової гри «EU – LaMa» (Europe-Ukraine Labour Market Development). Також цього дня пройшов вечір європейської поезії, за організації викладачів кафедри гуманітарних дисциплін та студентів ТІСІТу.
Конкурс студентських презентацій «Соціальні проблеми у світі та в Україні» відкрив останній день форуму «ДЕНЬ СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ». В ході конкурсу студенти приставили надзвичайно цікаві соціальні проекти, направлені на вирішення актуальних соціальних проблем.
На підсумковому засіданні форуму напрацьовані рекомендації для міських та регіональних органів влади, навчальних закладів, бізнесу, громадськості щодо впровадження інноваційних стратегій міжрегіонального та міжнародного розвитку. Відзначено і рекомендовано до друку кращі наукові доповіді студентів, аспірантів та молодих викладачів – учасників Форуму.
Студентам, які найбільш відзначитися в роботі Форуму були вручені нагороди від ректорату ТІСІТ та інших співорганізаторів цього заходу. Зокрема, Тернопільський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, вручив нагороди і подяку студентам і викладачам Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій за активну співпрацю та впровадження інноваційних ідей в практичну підтримку діяльність Центру.
3. Міжнародний форум: «РЕГІОНИ ЗНАНЬ: Україна в європейському просторі освіти – науки - інновацій для ревіталізації та процвітання територій»
Форум проходив 26-27 березня 2010 року та проводився під патронатом Міністерства освіти та науки України, Державного агентства з інновацій та інвестицій, Тернопільської обласної ради, Тернопільської міської ради. Співорганізатори і партнери Форуму — наукові та освітні інституції Тернополя, Львова, Кракова, Жешова та інших міст України і Польщі, зокрема:
- Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій;
- Бізнес Інкубатор Тернопільщини;
- Вища Школа Управління (м. Жешув, Польща);
- Державна Вища Школа Технічно-Економічна ім.. Броніслава Маркєвіча в м. Ярославі (Польща);
- Краківський Економічний Університет;
- Західний регіональний центр інноваційного розвитку (м. Львів);
- Інститут регіональних досліджень (м. Львів);
- Львівський центр науково-технічної та економічної інформації;
- Малопольський економічний інститут (м. Жешув, Польща);
- Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського;
- Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя;
- Українська асоціація бізнес інкубаторів та інноваційних центрів.
Загальна мета Форуму – розвиток української економіки, що базується на знаннях, її інтеграція в загальноєвропейський простір, а також використання нових кластерних технологій в освітній, науковій та дослідницькій сферах для оздоровлення (ревіталізації) та інноваційного розвитку регіонів України та Польщі. Участь у Форумі взяли більш ніж 130 учасників – науковців з таких міст України, як Вінниця, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків, та ін.
Польська делегація була представлена відомим науковцями з Гданська, Жешова, Кракова та Ярослава, а також з Польщі приїхала група студентів польських навчальних закладів-партнерів. Двохденна програма форуму включала наукові виступи міжнародних експертів та фахівців з кластерного розвитку територій, ділові презентації представників місцевої влади, бізнесу, дискусії за круглим столом, виставку-конкурс інноваційних проектів та пропозицій до співпраці.
4. Міжнародна науково-практична конференція «Освіта у міжнародному просторі» та Дні Польщі у ТІСІТ
У конференції, що відбулась 12-13 травня 2009 року взяли участь науковці та студенти з Польщі та України, які презентували та обговорювали такі ключові питання як: Вища школа в системі народної освіти; Освіта – вирішальний фактор фізичного формування та розвитку здорової молоді; Маркетинговий підхід до державно-приватного партнерства у вищій освіті; Національна освіта: здобутки і перспективи; Розробка інформаційно-навчальної системи вищого навчального закладу на платформі Moodle та інші теми виступів, які були опубліковані у Збірнику матеріалів науково-практичної конференції Видавництвом ТІСІТ.
5. «Будуємо нову Європу: будівельні кластери та стратегії розвитку регіонів при підготовці до ЄВРО - 2012»
Міжнародна науково-практична конференція, що відбулась 11 по 13 червня 2008 року в Тернопільському інституті соціальних та інформаційних технологій відбувалася «Будуємо нову Європу: будівельні кластери та стратегії розвитку регіонів при підготовці до ЄВРО - 2012»
З науковими доповідями у конференції виступили провідні науковці з Києва, Хмельницька, Львова, Тернополя та Польщі так і представники бізнесу.
Захід проводився під патронатом Почесного Консула України в місті Познані (Польща). Розглядались такі основні аспекти розвитку регіонів, як:
- Конкурентоспроможність регіону та будівельні кластери;
- Теорія і практика впровадження кластерних технологій в Україні;
- Практика створення та функціонування будівельного кластеру на Хмельниччині;
- Кластери у Східній Польщі як шанси розвитку регіону;
- Маркетинг підприємства і маркетинг регіону;
- Стратегічне управління процесами формування транскордонних кластерів.
В рамках міжнародної конференції 12 червня відбувся Круглий стіл за участю представників влади, науковців та бізнесу, на якому обговорювались перспективи залучення наукових та освітніх установ, будівельних організацій, спортивних та рекреаційних закладів Тернопільщини до підготовки до Євро 2012.
МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ НАУКОВИХ ОБМІНІВ ТА ДОСЛІДЖЕНЬ:
1. Проект «LAMA - DEVELOPMENT OF THE COMPETITIVENESS OF THE LABOUR MARKET AND ITS ENTITIES» («Розвиток конкурентоспроможності ринку праці та його складових»), який виконувався в рамках VI Рамкової Програми спільно з Щецинським Університетом (Польща), Вільнюським Університетом (Литва), Ліонським Університетом (Франція), Інститутом Праці і Техніки (Німеччина), Сант - Гален Університетом (Швейцарія) за фінансової підтримки Єврокомісії.
2. «Разом в Європі: Маркетингові стратегії регіонального розвитку» (початок - 2005 р., спільно з університетами, міжнародними фондами Польщі та США).
3. «Медіа, бізнес, громадськість, влада» травень 2004 (спільно із міжурядовим фондом PAUCI Польcько - Американсько - Українські Ініціативи про Співпрацю).
МІЖНАРОДНІ ЗАХОДИ, ПРОВЕДЕНІ ЗА УЧАСТЮ СТУДЕНТСЬКИХ ТА МОЛОДІЖНИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В ТІСІТ
Окрім наукових та стосунків, на рівні студентського самоврядування розвиваються взаємовідносини із зарубіжними студентськими організаціями у сфері проведення спільних молодіжних заходів та студентського обміну. Згідно укладених угод про співпрацю, обміном студентами на навчання та проходження практики між Тернопільським Інститутом Соціальних та Інформаційних Технологій та рядом міжнародних вищих навчальних закладів та інституцій Відділ міжнародного співробітництва ТІСІТ щорічно організовує і приймає участь у Днях відкритих дверей для молоді з України та Польщі, зокрема щороку проводяться:
- Дні відкритих дверей «Освіта в Польщі та в Україні»;
- «Тиждень України в Польщі»;
- «Тиждень Польщі в Україні».
Зокрема, З 17 по 23 травня 2010 року студенти ТІСІТ прийняли участь в міжнародному студентському Форумі, проведеному студентськими організаціями Університету Економічного в Кракові та Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій в рамках урочистостей «Тижня України в Польщі». При проведенні урочистих заходів студенти були учасниками міжнародного симпозіуму науковців та керівництва ВНЗ Польщі та презентували свій навчальний заклад та студентське життя. Учасники були відзначені цінними нагородами та призами.