Польські та українські експерти поділилися досвідом щодо розвитку туристичних кластерів

Сьогодні відбувся круглий стіл на тему: «Кластерні ініціативи в туристичній сфері: європейський досвід та перспективи розвитку на Тернопіллі». У заході взяв участь відомий європейський експерт з питань територіального маркетингу в розвитку кластерних ініціатив та формування кластерів, професор, доктор наук, завідувач кафедри Краківського економічного університету Анджей Шромнік.

Він поділився результатами своїх досліджень та напрацюваннями у сфері кластерних моделей місцевого економічного розвитку Польщі з представниками туристичного бізнесу, місцевої влади та науковцями Тернопільщини – учасниками та партнерами проекту «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон».
Про міжнародний досвід та досвід сусідніх регіонів у розвитку туристичних кластерів учасникам зібрання розповіла проректор Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій, старший науковий співробітник Інституту регіональних досліджень НАН України Іванна Бакушевич.
На думку співорганізатора заходу, керівника проекту Лариси Римар, зустріч сприятиме подальшому активному функціонуванню першому на Тернопіллі туристично-рекреаційному кластеру «Дністровський каньйон», який формується в рамках проекту Тернопільської обласної ради, за підтримки Державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні.
Як нагадав присутнім координатор проекту, начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції обласної ради Назар Яворський, до числа учасників кластеру сьогодні увійшли Тернопільська обласна рада, комунальне підприємство Тернопільської облради «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр», головне управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської ОДА, Заліщицька районна рада, Заліщицька міська рада, Коропецька селищна рада Монастириського району, Миколаївська сільська рада Бучацького району, Заліщицьке комунальне підприємство «Заліщицьке туристичне бюро», Тернопільське відділення Асоціації міст України, Фундація «Бізнес-інкубатор Тернопільщини». Очікується, що в наступному році до кластеру увійдуть нові учасники, зокрема, Національний парк «Дністровський каньйон», інформаційно-аналітичні центи та місцеві ЗМІ, банківські та кредитні установи.
Проект «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон», в рамках якого і організовано кластер, став переможцем конкурсу проектів Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування у 2010 році і спрямований на створення умов для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку територіальних громад Тернопільського Подністров’я шляхом раціонального використання туристично-рекреаційних ресурсів Дністровського каньйону, активізації рекламно-маркетингової діяльності в сфері туризму, здійснення комплексу заходів з розвитку місцевої туристичної інфраструктури, зокрема, створення туристично-відпочинкового центру в селі Устечко Заліщицького району, стимулювання розвитку приватної ініціативи сфері сільського зеленого туризму.