Новини ТІСІТ

Вітальний лист Міністра освіти і науки України

Вітання Міністра освіти та науки України

Щиро вітаю Програму академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні з 25-річчям!

Програма імені Фулбрайта є найповажнішою та най- впливовішою програмою академічних обмінів у світі із найдовшою історією, яка налагоджує глибокі культурні зв'язки між народами.

За чверть сторіччя своєї діяльності в Україні Програма зробила значний внесок у розвиток нашої науки і культури. Програма сприяє реформам та поширює інноваційні практики у різних галузях освіти і науки України через своїх українських та американських учасників - фулбрайтівців.

У різні роки випускниками Програми імені Фулбрайта були відомі діячі у галузі культури, освіти, науки та мистецтва, зокрема, ректори та проректори українських вищих навчальних закладів: Ігор Коваль, ректор Одеського національного університету імені 1.1. Мечникова; Михайло Загірняк, ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського; В'ячеслав Брюховецький, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Сергій Квіт, екс-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» та 9-й Міністр освіти і науки України (2014 - 2016 рр.); Євген Трушляков, проректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова; Марія Зубрицька, проректор Львівського національного університету імені І.Франка; Іванна Бакушевич, проректор Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій та інші. До когорти фулбрайтівців також належать видатні письменники, літературознавці та діячі мистецтв, які зробили вагомий внесок у розвиток української літератури, культури та мистецтва: Оксана Забужко, Олександр Ірванець, Юрій Андрухович, Микола Рябчук; Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції гідності; Елеонора Соловей, літературознавець, член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Серед стипендіатів Програми багато молоді, для якої вона відкриває нові професійні можливості та допомагає розкрити науковий і життєвий потенціал на користь розвитку українського суспільства і держави. Не можемо не згадати Олексія Молчановського, співзасновника українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus», головною метою якого є надання онлайн-доступу до курсів університетського рівня всім охочим.

Я рада, що в Україні є такі програми, зичу вам розвитку, вдосконалення і подальшого росту.

Зі святом!

Джерело: https://issuu.com/fulbright-ukraine..., ст. 8-9

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Увійти