Зовнішнє незалежне оцінювання

Що впливає на результат ЗНО? Інститут освітньої аналітики та УЦОЯО провели дослідження

У червні 2016 року з ініціативи Міністерства освіти і науки України Інститут освітньої аналітики та Український центр оцінювання якості освіти провели моніторингове дослідження про вплив соціально-економічного середовища на результати навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Дослідження мало на меті з’ясувати, чи пов’язані умови, у яких живуть і навчаються учні, з успішністю навчання в школі.

Збір даних для дослідження здійснювався шляхом анкетування випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року, через інформаційні сторінки учасників зовнішнього незалежного оцінювання.  В анкетуванні взяли участь 50 919 випускників 2016 року загальноосвітніх навчальних закладів (середніх загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, колегіумів, спеціалізованих шкіл і навчально-виховних комплексів). Анкета містила п’ять блоків запитань, пов’язаних між собою логічними зв’язками і переходами:

• Наповнюваність класу. Способи підготовки до ЗНО. Плани випускника
    щодо продовження освіти;
  • Місце проживання та навчання випускників. Яким чином та за який час
    випускник дістається до навчального закладу;
  • Родинні зв’язки, освіта батьків чи осіб, які виховують випускника;
  • Матеріальне становище та стосунки в родині;
  • Загальна інформація про випускника.

Докладно ознайомитися зі звітом (завантажити PDF).

За інформацією УЦОЯО

Джерело: Педпреса